365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 156

1Навчіться схематично малювати відомих людей. Портретної схожості від Вас ніхто не вимагає. Головне в тому рисунку-схемі показати щось таке, по чому ми можемо впізнати людину. В Чарлі Чапліна це вусики та капелюх, в Тайсона - татуювання на обличчі. Горбачова можемо впізнати по плямі на лисині, а Мендєлєєва по його бороді. Саме ці унікальні риси і потрібно навчитись фіксувати в простому до неможливості малюнку. Покажіть потім ці схеми комусь. А чи вгадають, кого Ви зобразили на папері?

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 155

1Спробуйте погратись з лазерною указкою. Вам потрібно навести вимкнутий прилад на якийсь предмет, що знаходиться порівняно неблизько. І натиснути на кнопку, намагаючись таким чином "попасти" в нього. Свого роду це буде стрільба лазерним променем :) . Гра доволі захоплююча, якщо є декілька учасників з указками різного кольору, і вони водночас намагаються поцілити в одну й ту саму точку. Ага! Ще одне: пам'ятайте про техніку безпеки і НЕ СВІТІТЬ ЛАЗЕРОМ В ОЧІ !!!

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 154

1Якщо зайдете в переповнений клієнтами ресторан чи кав'ярню, то лише декілька секунд роздивіться приміщення, а потім спробуйте схематично на серветці намалювати столики й те, хто за ними сидить. Робити це потрібно по пам'яті. Коли схема намальована, то можете звіритись з реальною картиною. Смачного!

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 153

1Вправу можна назвати словом "Логотип". Вам потрібно взяти будь-яку порівняно невеличку картинку, будь-який образ і назвати за 3-5 хвилин якомога більшу кількість сфер, в яких це зображення могло би бути логотипом. Відбиток пальця міг би стати непоганим знаком фірми, яка займається приватними росзлідуваннями, або ж системами захисту, сигналізаціями. Подумайте і запишіть якнайбільше варіантів, які підходять в голову. А якщо логотипом буде лупа? А телескоп? Мікрофон? Лопата? Можете з друзями влаштувати змагання - хто більше придумає за обмежений час. 

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 152

1Якщо Ви часто їздите в громадському транспорті й якщо Ви добре знаєте дорогу, якою Ви їздите, то можете спробувати таке заняття: закриваєте очі, загадуєте якусь точку, повз яку Ви точно повинні проїхати (магазин, площа, світлофор чи щось таке). З закритими очима слідкуєте за поворотами, які робить Ваш автобус, за зупинками. Ваше завдання відкрити очі саме в той момент, коли Ви будете проїжджати повз точку, яку Ви загадали. 

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 151

1Спробуйте прогулятись, тримаючи в руці наповнену до країв склянку з водою. Прогулятись - це не значить ходити вулицею, можна походити й між кімнатами у своєму домі. При цій вправі, правда, потрібно дотримуватись декількох правил:
а) склянка повинна бути наповнена дійсно до країв.
б) якщо Ви розлиєте трохи води, то потрібно долити (див. пункт а).
в) рухатись зі склянкою води потрібно мінімум 15 хвилин.
г) не просто рухатись - Ви повинні щось робити в цей момент (прибирати, розмовляти з кимось, і т.д.)
д) намагайтесь не дивитись на склянку.
Ось і вся вправа на цей раз. Попрацюйте увагою!

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 150

1Виберіть собі хоббі на один рік. Спробуйте колекціонувати марки, монети чи будь-що інше, але робити це потрібно лише 365 днів. Завдання при цьому з одного боку просте, а з іншого - складне. Бо за один рік Вам потрібно дізнатись про марки, монети чи що там Ви собі вибрали буквально ВСЕ, що лише може знати проста смертна людина. А що робити, коли рік пройде? Маєте повне право вибрати собі інше річне хоббі :)

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 149

1Подивіться інтерв'ю з якоюсь відомою людиною. Вам потрібно порахувати, скільки разів ця особа скаже вибране Вами слово. Для прикладу: вибираєте слово "я" і додаєте одиницю до Вашого рахунку кожного разу, коли в своєму інтерв'ю він чи вона говорить "Я..." Для ускладнення можете вибрати два або три слова, які будете перераховувати в процесі перегляду.

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 149

1Подивіться інтерв'ю з якоюсь відомою людиною. Вам потрібно порахувати, скільки разів ця особа скаже вибране Вами слово. Для прикладу: вибираєте слово "я" і додаєте одиницю до Вашого рахунку кожного разу, коли в своєму інтерв'ю він чи вона говорить "Я..." Для ускладнення можете вибрати два або три слова, які будете перераховувати в процесі перегляду. 

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 148

1Гра, яка може здаватись дитячою, але й дорослу людину змусить добре попрацювати своєю головою. Перетворюйте слова: потрібно від слова ДУБ перейти до слова СИН, змінюючи по одній літері для утворення нового слова. ДУБ-КУБ-КУТ-КАТ-ПАТ-ПАН-САН-СИН. Це дуже просто зробити зі словами, що складаються з трьох літер. Важче з тими, які мають чотири букви. Набагато складніше зі словами, які складаються з п'яти чи шести. Для того, щоб справитись з цим завданням Вам насправді потрібно шукати у своїй пам'яті такий словниковий запас, який у щоденному житті Ви не використовуєте.