365 вправ для розвитку увати та пам'яті (365vprav) wrote,
365 вправ для розвитку увати та пам'яті
365vprav

365 вправ для розвитку пам'яті та уваги. Вправа № 158

1Не вправа, а гра - ось що буде зараз описане. Гра підходитиме для дітей , хоча й дорослим також варто часами таким займатись. Вона виховує вміння проводити асоціативні порівняння та висловлювати свою думку зрозуміліше.
Що потрібно? - набір олівців. Один учасник малює на клаптику паперу декілька кольорових квадратиків. До десяти штук (хоча їхня кількість може бути значно більшою). Інші гравці не бачать, який саме порядок кольорів малюється. Пізніше учаснику з намальованими квадратиками потрібно розповісти історію, в якій він буде розказувати про кольори. Говорити слова "Чорний", "Синій"  і т.д. - не можна. Потрібно називати предмети, які даватимуть розуміння, який колір мається на увазі. Тобто: якщо у мене набір кольорів жовтий-зелений-червоний, я можу розповісти про те, як взяв в руки лимон, він впав на траву і з нього почала текти кров. Інші гравці повинні намалювати ряд кольорових квадратиків, які будуть розміщеті в тому ж порядку.
Увага! Якщо якийсь колір повторюється декілька разів, то потрібно кожного разу говорити щось інше, натякаючи на нього. Тобто в одному випадку червоний може бути словом "кров", в другому "вино", у третьому "помідор".
Якщо діти (або дорослі!) справляються з тим, що розуміють, про які кольори Ви говорите, то далі повинні описувати кольори вони, наводячи різні асоціативні поєднання. 
Tags: вправи, гра, діти, кольори, увага, уява
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments